Charterové lety Řecko

Temple_of_Hephaestus_ReckoCharterové lety do Řecka patří mezi nejoblíbenější v Evropě. Charterové letecké společnostni se většinou předhánějí v nabídkách i přes pokles letecké dopravy způsobené vlivem ekonomické krize.

Mezi největší lákadla patří jednoznačně Athény a Thessaloniki, které jsou plné pozůstatků legendární řecké kultury a mnoha památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNSCO. Kromě nespočtu muzeii a historických míst jsou oblíbené i pláže a dovolená u moře.

Mezi cíle charterových letů patří letiště Alexandroupoli, Araxos, Athény, Ioannina, Kalamata, Kastoria, Kavala, Kozani a v neposlední řadě také velice oblíbené letovisko Soluň. Z Prahy létá do Řecka nízkonákladová letecká společnost TUI. Ceny se včetně letištních poplatků pohybují většinou nad pět tisíc korun.

Mezi oblíbené cíle patří ještě například ostrovy Rhodos nebo Korfu. Patří mezi vyhledávané destinace turistů z České Republiky. Dokonce existují specializované cestovní agentury, které se specializují jen na tyto ostrovy. Poptávka v letních měsících je velice veliká, ale díky přímořskému počasí se zde dá příjemně relaxovat i na jaře nebo na podzim. Díky tomu se dá využít nespočet nabídek last minute, které srazí cenu zájezdů do těchto turistických destinací na minimum. Průměrné ceny zájezdů jsou často pod částkou deset tisíc korun za osobu.

Řecko je členem evropské unie, takže není potřeba žádných zvláštních opatření mimo cestovního pojištění.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.