Charterové lety Athény

Atheny_reckoAthény (občas se v češtině používá i označení Atény) je hlavní město Řecka. Pro mnohé lidi jsou Athény symbolem starověké řecké civilizace. I dnes zde najdeme velké množství starověkých památek a muzeii. Historie tohoto města sahá až do třetího tisíciletí před naším letopočtem. Mezi největší turistická lákadla tohoto evropského velkoměsta patří jednoznačně athénský Arkopolis.

Dalo by se říct, že Athény jsou jedním z nejturističtějších míst v Evropě. I když ve městě žíje více jak 3 miliony lidí, velká většina je zaměstnána v odvětví, které je nějak napojené na cestovní ruch.

Město má obrovksé letiště, které za rok přepraví přes 16 milionů cestujících. Vlastní přístrav. Tři linky metra. O turisty a obyvatelé se stará více jak čtyři tisíce autobusů a čtrnáct tisíc taxíků. Mezi další zajímavosti určitě patří 140 divadel, což je evropským unikátem. Tolik jich nenajdete ani v Londýně.

Athény jsou prostě připravené na každoroční nával turistů. Tvoří podstatnou část jejich příjmů a tak se snaží zpestřovat turistický ruch jak to jen jde. Díky rozsáhlému letišti sem létají charterové společnosti z celé Evropy. Což značně snižuje cenu letenek. I když u nás nepatří mezi nejlevnější, cestovní kanceláře je nakupují většinou v balíčku, takže není problém si vybavit opravdu levnou letenku na poslední chvíli s tím, že domů to vezmete třeba letadlem do Německa a pak vlakem do České Republiky.

Athény jsou ideální pro obdivovatelé památek a lovce fotek. Pro relaxační turistiku se moc nedoporučují. Athény jsou totiž nejhlučnější město na světě.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.