Charterové lety Egypt

Alexandria_EgyptEgypt patří mezi jedno z nejfrekventovanějších cílů charterových letů. Jedním z hlavních důvodů určitě je časová náročnost železniční a autobusové dopravy. I když se jedná o velice vzdálený region spousta společností sem nabízí letenku za cenu často nižší, než do sousedních států. Jak už bylo zmíněno do Egypta létá velké množství jak parvidelných tak charterových letů. Ceny na evropských letištích se pohybují od pěti tisíc korun nahoru.

Mezi nejčastější cíle charterových společností patří Abu Sibel, Alexandrie – Nozha, Alexandrie – Borg El Arab, Asuán, Hurghada, Káhira, Luxor, Marsa Alam, Sharm El Sheikh a Taba. Jak je vidět tak letišť, kde se dá začít dovolená v Egyptě je dostatek.

Je nutné si uvědomit, že Egypt žije z cestovního ruchu. Proto je zde také většina věcí turismu přizpůsobena. Úředním jazykem je arabština. Egypt toho může nabídnout opravdu hodně. Od historických památek a muzeii přetékajících různými artefakty a relikviemi až po moderní zábavná cetra a pláže. Je však nutné uvědomit si, že se už jedná o exotickou zemi, takže ne všechny běžné věci jako u nás je možné provádět i v Egyptě. Napříkald vodu pít jen balenou v neznačkových restauracích obzvlášť dohlížet na hygienu.

Eygptské podnebý je velice suché. Jsou zde místa, kde neprší třeba i několik let. Slunce je zde silné a ostré. Pokrývka hlavy je tak nutností i pro lidi, kteří normálně nemají problémy. Zároveň je potřeba sledovat politické problémy v zemi. Některé státy nedoporučují cestovat turistům v období kdy jsou v Egyptě volby, protože zvýšena bezpečnostní opatření nemusí být příjemná.

Pokud máte zkušenosti s charterovými lety jistě víte, že lety se mohou opozdit i o několik desítek hodin. Místo čekání na letišti by jste měli dát přednost ubytování v hotelu.

This entry was posted in Africké charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.