Charterové lety Fuerteventura

Fuerteventura_SpanelskoFuerteventura je ostrov, který patří do souostroví Kanárských ostrovů. Se svou rozlohou 1659 kilometrů čtverečních je jeho třetím největším ostrovem. O tom co znamená jeho název se vedou spory. Název totiž není jednoznačný a znamená buď velmi větrný ostrov anebo ostrov velkého dobrodružství. Nikdo si není přesným významem naprosto jistý.

Tento ostrov je velice atraktivní pro turisty, kteří vyhledávají pláže a pobyt u moře. Má nejdelší plážové pobřeží na němž se nachází více jak 150 přírodních písečných pláží. Teplota ovzduší se pohybuje kolem 18ti až 24mi stupni Celsia.

Na rozdíl od ostatních ostrovů zde nevede hospodářství pouze turistika. Najdeme zde rozvinuté i rybářství nebo chovatelství koz. Známé jsou také plantáže, kde se pěstuje ovoce a zelenina.

Poblíž města El Mattoral se nachází i letiště, které je hlavním cílem velkého množství charterových společností, které sem létají a dováží tak zástupy turistů na tento překrásný ostrov, který je ideálním místem pro trávení dovolené. Letenky však často nejsou úplně nejlevnější, proto je potřeba si připravit alespoň deset tisíc. Daleko lepší volba je najít si některou z cestovních kanceláří a domluvit si last minute zájezd. Zvláště v období mimo sezónu se dají sehnat slušné slevy a přitom díky místnímu podnebí prakticky neexistuje doba, kdy by zde nebylo příjemně a nedala se zde v klidu trávit dovolená.

Pokud si rádi děláte dovolenou po svém, tak jsou zde i kvalitní silnice, které prochází napříč celým ostrovem není problém proto využít různé místní dopravce pro pohodlné cestování. Fuerteventura rozhodně patří mezi to nejlepší co se dá najít v současné nabídce různých prodejců zájezdů. Patří pod Španělsko, takže se zde platí eurem, což o mnoho zlehčuje cestování turistům z Evropské unie.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged , . Bookmark the permalink.