Charterové lety Hurghada

Hurghada_EgyptHurghada je město s přibližně 40 tisíci obyvateli, které se nachází v Egyptě. Nachází se na pobřeží Rudého moře. V této oblasti je Hurghada jednoznačně největším turistickým centrem.

Začátkem devadesátých let minulého století začalo město ten správný turistický boom. Vzniklo zde velké množství kvalitních hotelů a bylo zde vybudováno moderní mezinárodní letiště, které je právě cílem mnoha charterových společností. Ostatně Egypt jako turistická destinace je velkým lákadlem nejen pro turisty z Evropy, které postupně omrzeli zaběhnuté turistické destinace jako je Bulharsko nebo Chorvatsko.

I Čeští turisté se stále častěji o dovolené zaměřují na exotické krajiny. Rozvoj letecké dopravy, stále dokonalejší stroje a klesající náklady umožnili vznik mnoha novým charterovým společnostem, jež dokáží dopravit turisty z České Republiky do Egypta. Zájezdy jsou často za velice příznivé ceny. Cestovní kanceláře se i u nás naučili používat výhodné nabídky charterových letů do Egypta. Není se tak čemu divit, že snad u nás nenajdeme cestovní kancelář, která by nenabízela jako jednu z destinací Egypt.

A co nám vlastně může město Hurghada nabídnout? Především je to teplé počasí po celý rok. Nejnižší teplota je zde v lednu a to 26 stupňů Celsia. Zároveň se stala jakýmsi rozcestníkem do dalších důležitých míst v Egyptě. Pořádají se odsud výlety do Káhiry nebo Luxoru. Dalším lákadlem jsou určitě písečné pláže a korálové útesy. Prostě Hurghada byla jako turistické centrum vybrána a už dvacet let na tom tvrdě pracuje.

This entry was posted in Africké charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.