Charterové lety La Gomera

Gomera_SpanelskoLa Gomera patří do souostroví Kanárských Ostrovů, které jsou součástí Španělska. Se svou rozlohou 370 kilometrů čtverečních se jedná o druhý nejmenší ostrov v souostroví. Oficiálně žije na ostrově údajně až třicet tisíc lidí. Na ostrov působí eroze, která mu postupně ukrajuje z velikosti. Odhaduje se, že původní velikost byla až dvojnásobná.

Ostrov je také znám ze zápisků cestovatele a objevitele Ameriky Kryštofa Kolumbuse, který se zde zastavil na své cestě do neznáma, aby nabral zásoby.

La Gomera je bohatý na zážitky, pokud hledáte opravdu krásnou přírodu. Mnoho velkých spisovatelů a scénáristů sem chodí hledat inspiraci při psaní svých děl. Často popisují tento ostrov jako velice inspirativní a tajemně krásný.

Ačkoliv se turistický ruch spíše zaměřuje na okolní ostrovy, není tento ostrov ani zdaleka nedostupný. Právě naopak. Místní lidé moc dobře vědí že turistický ruch je to nejdůležitější co drží místní ekonomiku a tak není problém si najmout například průvodce a začít opravdovou procházku napříč celým ostrovem. Sice tento druh dovolené pro mnohé patří spíše do kategorie adrenalinové dovolené není to nic nemožné. Charterové společnosti často La Gomera uvádí ve svých prospektech, protože bývá ušetřen masivnímu turistickému ruchu. Možná právě proto je to ideální místo pro odpočinek těch největších mozků naší planety.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged , . Bookmark the permalink.