Charterové lety La Palma

La_Palma_SpanelskoLa Palma je jedním z ostrovů patřící do souostroví Kanárských ostrovů. La Palma se také nazývá Isla de La Palma neboli ostrov palem (ačkoliv tomu ilustrační obrázek určitě nenasvědčuje). S rozlohou 706 kilometrů čtverečních je pátým největším ostrovem z celého souostroví.

V čem ale La Palma rozhodně předčí ostatní ostrovy je jeho vulkanická aktivita. Snad na žádném jiném se nepodepsal vliv sopky tak jako na tomto. Celý národní park, který se zde nachází je vlastně dnem jedné z nich.

Na ostrově žije v porovnání s ostatními jen velmi málo lidí. Prakticky vše je zde podřízeno jen turistice. Z celkového počtu 85 tisíc lidí jich většina více či méně pracuje v turistickém ruchu.

Díky rozložení ostrova jako takovému a malému vlivu civilizace je zde vybudováno velké množství observatoří, které jsou důležité pro výzkum vesmíru v celé Evropě.

Pokud máte strach z cestování do La Palma, tak vás mohu uklidnit. Celý ostrov je protkán více jak 1200 kilometry silnic. Většina je asfaltová a na rozdíl od českých silnic v naprosto luxusním stavu. Jen je opravdu dopočueno držet se předepsaných předpisů, protože zatáčky jsou často daleko ostřejší než na jaké běžně narazíte. Navíc šířka silnice musela být v některých místech přizpůsobena přírodě.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged , . Bookmark the permalink.