Charterové lety Lanzarote

Lanzarote_Timanfaya_SpanelskoLanzarote je dalším z ostrovů, které náleží do souostroví Kanárských ostrovů. Jako i ostatní ostrovy i tento patří mezi turisty vyhledávaný a tak i sem nabízejí charterové společnosti své letenky.

Největší rekreační centra na ostrově jsou Playa Blanca, Arrecife a Puerto del Carmen. Kromě nich je cestovní ruch soustředěn hlavně na přírodu a přírodní dědictví, které se točí kolem národního parku Timanfaya.

Konečná podoba ostrova byla utvořena sopečnými erupcemi někdy mezi roky 1730 a 1824. Kompletní přeměnu hlavně zaznamenal jihozápad ostrova, kde bylo upraveno pohoří Montañas del Fuego. Pod samotným ostrovem je stále detekována aktivní vulkanická aktivita, což je velkým turistickým lákadlem. Existují zde totiž místa, kde je tak horký písek že kus suché trávy nebo papírový kapesník se zde po chvilce vznítí. Sopečná aktivita je také používána na úpravu některých pokrmů, což jim přidává na exotičnosti.

Co se týká pláží tak nejvíce turisticky atraktivní jsou na jižním zakončení ostrova Lanzarote. Barva písku je bílá nebo se mísí s černou barvou, jež je důsledkem vulkanické aktivity. Ostatní další konce ostrova moc pláží nemají. Byly formovány hlavně vulkanickou aktivitou.

Hlavním městem ostrova je Arrecife. Celkem zde žije necelých 140 tisíc obyvatel. Platit je zde možné eurem, protože celé souostroví Kanárských ostrovů patří Španělsku a to je členem Evropské Unie.

Co se týká cen letenek, tak se vyplatí kupovat spíše zájezdy než cestovat na vlastní pěst. Nejlevnější letenky z České Republiky se pohybují nad hranicí deseti tisíc korun, ale z jiných letišť EU se sem dá dostat i dvakrát levněji. Poohledněte se vždy po aktuálních nabídkách cestovních kanceláří a last minute zájezdů.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged , . Bookmark the permalink.