Charterové lety Málaga

Malaga_SpanelskoMalága je město na jihu Španělska. Jedná se o celkem velké přístavní město, kde žije více jak půl milionu obyvatel. Nachází se na Pobřeží slunce (Costa del Sol), což je také jedno z největších lákadel pro turisty. V městě se také narodil Pablo Picasso nebo Antonio Banderas.

Ve měste se nachází jedno z nejstarších letišť ve Španělsku, které za rok odbaví skoro 13 milionů turistů. Patří mezi největší v Evropě. Právě z něj vedou dopravní linky prakticky do celého světa.

Ve městě se také nachází jeden z nejstarších námořní přístavů, jehož vznik se datuje někdy kolem roku 600 před našim letopočtem.

Z města vedou spoje do dalších velkých Španělských měst. Díky vysokorychlostní vlakové dráze je odsud možno dostat se do Madridu za méně jak dvě a půl hodiny.

Ve městě se také nachází velká býčí aréna, kde se odehrávají známé zápasy mezi toreadorem a zuřivým býkem. Tato tradice přežívá i přes odpor evropské unie a snad všech organizací na ochranu zvířat.

Díky velkému letišti sem každý rok letecky zavítá velké množství turistů, čehož využívají i charterové společnosti. Málaga se tak stává jakýmsi rozcestím do ostatních velký Španělských měst. Vzhledem k tomu, že se Španělsko nachází v EU není problém s cestou na vlastní pěst, není potřeba ani shánět nějaké zvláštní povolení. Místa pro ubytování je vždy dostatek.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.