Charterové lety Portugalsko

Roca_farol_PortugalskoPortugalsko je další zemí, která je ideálním místem pro nepravidelná spojení charterových letů. Země velice oblíbená u turistů a navíc bez nutnosti vízové povinosti členů evropské unie. Podnebí na západě a severu má charakter oceánský, na jihu pak subrtopické. Dovolená v Portugalsku se tak může stát velice příjemnou i na podzim či zimě (nejnižší lednové teploty se pohybují nad deseti stupni).

Hlavní město Lisabon je plné kulturních památek. Mezi nejznámější určitě patří řada katedrál,  kostelů a klášterů jako Sé, Mosteiro dos Jerónimos, Igreja de São Roque nebo Basílica da Estrela. Dalšími Lisabonskými lákadlem je určitě Národní divadlo nebo Památník objevitelů. Akokoliv kousek za městem se nachází letiště, hlavní charterové lety létejí spíše do méně známějších měst, kde nejsou tak velké poplatky. Je nutné s tímto tedy počítat a případně doplnit cestování o vlakovou nebo autobusovou dopravu.

Mezi oblíbené cíle charterových společností patří souostroví Madeira. Často sem míří společnosti Alltours Flugreisen GmbH, Bucher Reisen GmbH nebo TUI z Vídně, Düseldorfu nebo Kolínu nad Rýnem. Ceny letenek na osobu se u charterových letů pohybují od 3000 Kč na osobu.

Dalšími místy kam společnosti pravidelně provozují charterové lety jsou Faro a Porto. Faro je hlavním městem portugalského regionu Algarve. letiště se nachází zhruba sedm kilometrů od centra města. Letiště je na velmi vysoké úrovni. Navíc je zde i několik autopujčoven, takže dovolená může rázem získat nové rozměry.  Porto je zase druhé největší město v Portugalsku. U nás je asi známější jeden z prduktů Portské víno. Letiště Francisca de Sá Carneiro se nachází na severu. Porto je také významným železničním uzlem, takže není problém se odsud dostat kamkoliv. Koná se zde také významný filmový festival Fantasporto. Město je kromě vína známé i jako centrum vzdělanosti. Místní univerzity mají kořeny až do roku 1762.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.