Charterové lety Šarm aš-Šajch

potapecŠarm aš-Šajch neboli také Shram El Sheikh je město, které najdeme na nejjižnějším místě Sinajského poloostrova v Egyptě. Jedná se o město, které je známé nejen velkým turistickým ruchem, ale také potápěním a pořádáním různých mírových konferencí. Občas se mu také říká město míru.

Podle mnoha profesionální potápěčů patří mezi nejkrásnější místa, k provozování tohoto sportu, na světě. Mezi cíle kam každý rok směřují tisíce potápěčů patří národní park Ras Mohamed, právě v něm se nachízzí oblíbené lokace Fishermans Bank, Eel Garden, Shark Bay a The Alternatives..

Průměrná teplota v Šarm aš-Šajch se pohybuje od 15 ti do 35 stupňů Celsia. Teplora Rudého moře se pohybuje od 21 do 28 stupňů Celsia. Stává se tak ideálním na koupání po celý rok.

Ve městě žije 35 tisíc obyvatel, většina z nich je zaměstnána ve službách a jsou napojeni právě na cestovní ruch. K dispozici je i autobusová doprava, která provozuje výlety po okolí.

Ve městě se nachází letiště, kam létá mnoho pravidelných linek. Hlavně z Londýna, Itálie, Německa, Polska a Irska. Kromě nich sem směřuje i velké mmnožství nepravidelných charterových letů a to zvláště v období svátků a dovolených. Jednoznačne se nedá říct jestli se vyplatí cestovat spíše na vlastní pěst nebo s cestovní kanceláří. Vhodný výběr last minute zájezdů může cenu dovolené snížit až o desítky procent.

This entry was posted in Africké charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.