Charterové lety Tenerife

Teide_Tenerife_SpanelskoCharterové společnosti mají v oblibě turistické destinace. Jednou z nich je jednoznačně i Tenerife, což je ostrov na kterém žije přibližně 850 tisíc obyvatel. Patří do souostroví kanárských ostrovů, z nichž je jednoznačně největší. Tenerife územně patří pod Španělsko. Hlavním městem ostrova je Santa Cruz de Tenerife, který je druhým největším městem souostroví. Je však sídlem místní vlády. Ne všechny vládní instituce však sídli v Tenerife. Část má své sídlo v druhém hlavním největším městě ostrova, kterým je Las Palmas de Gran Canaria.

Tenerife je poměrně rušený ostrov. Zasloužilo se o to i místní letiště Lost Rodeos, kam právě létají rády charterové společnosti. Místní obyvatelé jsou zde na turisty poměrně dobře připraveni. Díky tomu, že je Španělsko v evropské unii se zde platí eurem a tak není nutné směňovat peníze za místní i díky tomu jsou exotické Kanárské ostrovy stále lákadlem pro evropské turisty, jež zde hledají jak místo na dovolenou u moře tak i místo odpočinku a relaxace v období šedých podzimních dnů, které u mnoha lidí způsobují deprese.

A co tak táhne turisty na Kanárské ostrovy? Mezi největší lákadla určitě patří dovolená u moře, ale najdou se i lidé, kteří sem jezdí za přírodou. 4 z 13ti národních parků Španělska naleznete právě na Kanárských ostrovech. Jedním z nich je i Park Teide, který se nachází právě na Tenerife. Další zajímavostí je, že na některých plážích se nachází i kromě klasického bílého písku i písek černý. Další zajímavostí je určitě i možnost narazit na písečné duny nebo palmové oázy.

Letenky charterových společností však nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Ceny začínají často i nad deseti tisíci. Ovšem dají se hlavně mimo sezónu sehnat i za polovinu. Jezdit na vlastní pěst se v tomto případě nevyplatí, lepší je vybrat si celý zájezd.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged , . Bookmark the permalink.