Jak je to s třídami u Charterů?

Jak je to vlastně s třídami u charterových letů? Rozdělují se nějak? Je možné si připlatit za větší luxus? Na tuto otázku je v současné době celkem těžká odpověď. Některé charterové společnosti totiž začali razit cestu dražších letenek ovšem s nádechem luxusu. Jakási forma luxusu na který dosáhne každý.

Pravdou ovšem je, že základní model levných charterových letenek je postaven na jedné třídě a to buď turistická anebo economy class. V podstatě se jedná o nejlevnější verzi a letadlo je uzpůsobeno tak, aby se do něj vešlo co možná nejvíce lidí, ale přitom byl dodržen základní letecký standard. Ten je zvláště v Evropské Unii poměrně vysoký. Je třeba si tak dát pozor spíše na horší mimoevropské low cost společnosti, které by mohli nepříjemně připravit.

Ačkoliv se všeobecně říká, že turistická třída je málo prostorná a nevhodná pro lidi, kteří trpí nevolností v malém prostoru, dá se považovat na naše poměry za velice luxusní. Dokonce u novějších letadel se Vám bude cestovat daleko lépe než na běžném vnitrostátním železničním spojení. Většinou je součástí i promítání. U každého sedadla by měly být sluchátka, která Vám zpříjemní cestu.

Mezi firmami poskytujícími charterové lety byla už před ekonomickou krizí poměrně slušná rivalita, která vedla k zlepšení služeb. Po krizi v letecké dopravě se tak jednotlivé nízko-nákladové aerolinky předhání v tom, kdo získá větší podíl na trhu. Jednou ze snad je tak co možná nejvíce zpříjemnit cestu zákazníkům. Na toto volání slyší i výrobci letadel. Ti se snaží dodávat letadla, která budou kompromisem mezi luxusem a výhodnou cenou.

Cestování s charterovou společností je tak celkem pohodlné. Nemusíte se bát, že se jedná o nějakou béčkovou dopravu.

This entry was posted in Jak to funguje. Bookmark the permalink.

1 Response to Jak je to s třídami u Charterů?

  1. Pingback: Informace o charterových letech | dejEcho

Comments are closed.