Na co nezapomínat u rychlé dovolené

Cestování letecky díky nízkonákladovým společnostem může být často rozhodnutí ze dne na den. Prostě uvidíte akční nabídku a jedete více méně bez rozmyslu. Pokud tedy přeskočíme téma jak si zajistit ubytování a u dopravy z letiště vsadíte na taxík, popřípadě metro. Jsou tu i věci, na které by jste rozhodně neměli zapomínat.

K cestování po Evropské Unii už sice nepotřebujete pas jak tomu bylo dříve, ale rozhodně nic nezkazíte když ho budete mít. Zvláště pasy s biometrickými údaji Vám mohou ušetřit některé problémy, do kterých se můžete dostat jen tím, že letištní úředník nebude umět správně zadat Vaše jméno z občanského průkazu. Prostě kdo cestuje měl by mít platný pas a pokud navíc obsahuje biometrické údaje má i čip na kterém je Vaše jméno a příjmení v mezinárodním formátu. S tímto formátem by neměl mít problém žádný elektronický systém na území EU.

Kromě osobních dokladů nesmíte rozhodně zapomenout na zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí. Dá se vyřídit i při náhlé cestě, pokud se rozhodnete ze dne na den. Pojištění od druhého dne není žádnou výjimkou. Mnoho bank navíc nabízí pojištění do zahraničí ke kreditní kartě zdarma až do 3 měsíců. V tomto případě se váže pojištění ke kartě, takže jí nezapomeňte doma. Pojištění má několik variant a po státech EU je navíc velice levné.

Nezapomeňte si aktivovat u mobilního telefonu roaming. Zvláště nové sim karty, jej z nepochopitelného důvodu mají vypnutý a musí se aktivovat u operátora. Pro jistotu si zavolejte na operátora jestli je aktivovaný, jakmile opustíte ČR může být jeho aktivace problematická.

This entry was posted in Ostatní. Bookmark the permalink.