Smart Wings

Smart Wings je česká nízko-nákladová společnost, která má sídlo v Praze. Provozuje jí letecká společnost  Travel Service a.s.. Společnost Travel Service a.s. je poměrně mladou společností. Byla založena teprve 1997 a už od začátku se specializovala na cestovní kanceláře. V roce 2004 pak založila Smart Wings, která byla odpovědí na stále rostoucí poptávku po nízko nákladových letech.

Důvody proč letecké společnosti zakládají další svoje pobočky jsou různé. Většinou jsou právě charterové společnosti spojované s nižším luxusem a něčím levným. Často jsou ale důvody spíše marketingové a o budování značky rozdílným směrem. Smart Wings ze začátku létala pravidelně po různých evropských letištích. Její posílení nastalo v po pádu společnosti SkyEurope, kdy začala přebírat její zákazníky. Zavedla pravidelné lety do Paříže (dokonce tak léta některé dny i dvakrát denně) a pravidelnou linku do Říma.

Společnost je velice často využívána právě cestovními kancelářemi, které se snaží dopřát českým turistům luxusní přepravu letadlem, ale přitom držet cenu letenek co možná nejníže.

Ceny letenek na poslední chvíli se pohybují pod 2000 korun. Je tak možné se například dostat Chorvatska za částku pod 1500 českých korun, což je cena srovnatelná s jiným druhem dopravy.

Jako hlavní letiště v ČR je využíváno letiště Ruzyně, ale společnost Smart Wings létá i z Brna a Ostravy.

This entry was posted in Nízkonákladové letecké společnosti. Bookmark the permalink.