Stávka v Řecku

Může stávka v Řecku ohrozit Vaši dovolenou? Asi tak se ptá mnoho lidí, kteří se rozhodli strávit dovolenou zrovna v této zemi. Ačkoliv nám jak řecká strana, tak i EU svorně tvrdí, že se turisté nemají čeho bát, pravda je taková, že některé stávkující odbrové svazy mají vliv na Vaši klindou dovolenou.

Hlavním problémem je doprava, která má vliv na turistický ruch. Nejvíce postižená jsou velká města s Aténami v čele. Zrovna dneska 8. července 2010 přinášejí média zprávy o lodích které nevyplouvají z přístavů. Více jak 80 mezinárodních letů bylo zrušeno. Jak si můžete být jistí jestli zrovna Vaše dovolená nebude narušená generální stávkou?

Především jsou to velká města v čele s Aténami kde se stávkuje. Menší letoviska a ostrovy, které jsou závislé na turistickém ruchu a příjmu z nich se snaží právě naopak držet se od stávky co možná nejdále. Komerční sektor se také vyhýbá stávce, protože na rozdíl od státních zaměstnanců by je to mohlo stát práci, hrozí totiž, že by svého zaměstnavatele mohli přivést až k bankrotu a to si v nejisté situaci, kdy hrozí Řecku zvýšení nezaměstnanosti nikdo dovolit nechce.

Jednoduše řečeno pokud pojedete do Atén tak počítejte s tím, že se Vaše dovolená může proměnit v problém. Nechte si nějaký ten den volna navíc. Vaše letadlo totiž nemusí vůbec odletět. Naopak malá letoviska, menší letiště kam míří charterové lety budou naopak ideální, protože díky strachu z Řecka spousta lidí svojí dovolenou odřekla. Ceny letenek a dovolené padají. Last minute si v podstatě můžete udělat za pár korun sami. Hotely jsou převážně prázdné a nabízejí pěkné slevy. Charterové společnosti, které nabízí nízkonákladové lety také zlevňují. V průběhů prázdnin se očekávají letenky za cenu, která bude více než přijatelná. Tak nezapomeňte sledovat. Aktuální nabídka je nahoře nad článkem.

This entry was posted in Evropské charterové lety and tagged . Bookmark the permalink.