Lévne letenky Lufthansa‎

Společnost Lufthansa‎ je německý národní dopravce. Jedná se o největšího leteckého dopravce v Německu a zároveň patří mezi největší letecké dopravce na celém světě. Létá především v Evropě. Ovšem má pravidelné linky do Asie, Afriky a Ameriky. Celkem více jak 200 destinací.

Ve flotile společnosti Lufthansa je více jak 300 letadel. Mimo pravidelné lety pořádá také chartery. Zvláště v období sezón a zvýšeného cestovního ruchu. Jako letecká společnost je velice oblíbená, protože si zachovává vysoké standardy, co se týká pohodlí a cateringu. Jídla pro ní připravuje na 110 dalších společností formou subdodávek.

Ačkoliv má hlavní základny v Německu, létá také z Prahy. Oblíbené jsou převážně:

  • Praha – Dusseldorf – ceny se pohybují kolem 2590 Kč včetně všech dalších nákladů (nutno zjistit detaily podle sezóny)
  • Praha – Řím – Cena za letenku jsou od 4 do 5 tisíc korun
  • Praha – Barcelona – Letenka se dá samostatně sehnat od 4 do 5 tisíc korun
  • další evropské destinace většinou vychází do 5 tisíc korun.

Letenky mimo Evropu se většinou nedají sehnat za charterovou cenu. Šance ale je přes různé cestovní kanceláře, které dělají takzvané last second zájezdy. Převážně se jedná o společnosti z Německá. S tím je ale spojená nutnost přepravy právě do Německa, což dovolenou prodraží. Ideální je tak naplánovat cestu do Německa třeba vlakem, kde si užijete několik dnů, pak nasednete do letadla a poletíte třeba do Asie. Zvláště některé daleké destinace se mohou takto vyplatit. Nutno ovšem, počítat s prodraženým eurem.

Levné letenky Lufthansa se mimo Německo dají sehnat ještě u některých cestovních kancelářích, které zařizují dopravu Praha – Kolín nad Rýnem, Frankfurt, Mnichov anebo Düsseldorf. V podstatě se jedná o zpáteční letenky, které se ne vždy podaří sehnat.

This entry was posted in Nízkonákladové letecké společnosti. Bookmark the permalink.